1. Jak je to s poplatky, pobočkami a bankomaty
Většina bankovních institucí nabízí účty pro podnikatele, při jejich výběru byste se měli řídit několika hlavními zásadami. Ideální je účet vedený bez poplatku, stejně tak nezpoplatněné příchozí a odchozí platby. Vzhledem k tomu, že pohyby na účtu se měsíc od měsíce liší, konkrétní balíček by nemusel být ideální volbou. Samozřejmostí dnešní doby je ovládání svých peněz pomocíinternetu a využívání kreditní či úvěrové karty. Pokud vaše podnikání sahá i za hranice, uvítáte možnost Europlateb a převodů peněz. I přesto, že je možné manipulovat s účtem on-line, a to včetně založení samotného, zvážit byste měli při volbě peněžního ústavu i množství kamenných poboček a samozřejmě bankomatů. Zavádějící může být i informace o bezplatném vedení účtu, kdy tato výhoda je podmíněna výší zůstatku nebo obratem na účtu, v případě nedodržení se poplatek může pohybovat cca mezi 115,- Kč až 399,- Kč.
2. Platby v cizích měnách
Účty lze také založit v různých zahraničních měnách, v tomto případě jsou většinou zpoplatněny platby v zahraničí a velkým mínusem je u bank s touto službou menší počet poboček. Jednotlivé platby mohou být zcela zdarma nebo je jejich počet omezen a nad využitý rámec poskytnutého balíčku pak dochází k placení služby. Některé bankovní ústavy si účtují procenta z plateb do zahraničí, stanovena je minimální a maximální výše.
3. Výhody účtů pro klienty s vyšším obratem
Účet lze také zvolit podle ročního obratu, u vyšších pak může být poskytnut kontokorent až do výše 250 000,- Kč. Banky klientům nabízí kompletní finanční servis, platební terminály či bránu pro e-shop, využít je možno i nabídku provozního úvěru.
Důvodem, proč zvolit účet podnikatelský namísto účtu pro osobu fyzickou je ten, že jsou rozdílné úroky z vložených peněz, liší se i jejich danění.